KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13073074
*
nr 1307 3074
Beth Zeeh
(1911-2004), Sverige
Akvarell, Landskap, 53x73 cm. Signerad
Elisabeth (Beth) Zeeh, svensk bildkonstnär född 1911, död 2004.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 februari 2020
kl 20:08:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/2 00:06:47
1
200 kr
16/2 20:12:42
2
Vinnande bud
16/2 22:44:34
1
300 kr
16/2 22:44:34
2
350 kr (Budbetjänt)
16/2 22:44:55
1
400 kr
16/2 22:44:55
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller beth zeeh landskap landskapsmotiv landskapsmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:47
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:45
*
Beth Zeeh
Elisabeth (Beth) Zeeh, svensk bildkonstnär född 1911, död 2004.
Läs om budbetjänten
nr 1307 3074
Beth Zeeh
(1911-2004), Sverige
Akvarell, Landskap, 53x73 cm. Signerad
Elisabeth (Beth) Zeeh, svensk bildkonstnär född 1911, död 2004.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 februari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/2 00:06:47 | 1 | 200 kr |
16/2 20:12:42 | 2 | Vinnande bud |
16/2 22:44:34 | 1 | 300 kr |
16/2 22:44:34 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
16/2 22:44:55 | 1 | 400 kr |
16/2 22:44:55 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller beth zeeh landskap landskapsmotiv landskapsmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:47 -
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:45